Jesteś tutaj: Home > Konta i rachunki > Korzyści, jakie daje nam konto bankowe

Korzyści, jakie daje nam konto bankowe

Mało, kto obecnie wyobraża sobie dokonywanie zakupów bez karty kredytowej. Aby ją otrzymać musimy posiadać w banku konto osobiste. Z tej opcji korzysta już prawie wszyscy. Wiąże się z szeregiem korzyści, bez których już niestety, a może na szczęście nie wyobrażamy sobie życia. Pierwszą zaletą konta bankowego jest brak konieczności noszenia w portfelu gotówki. Za każdym razem jak planujemy zakupy lub gdy podejrzewamy, że będziemy potrzebowali pieniędzy nie musimy już wkładać do naszych toreb dużych kwot na wypadek gdybyśmy ich potrzebowali. Całość kwoty zostanie przelana na konto sklepu przez bank, my musimy jedynie zapłacić kartą otrzymaną przy zakładaniu konta. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zabezpiecza nas przez złodziejami. Jeżeli nawet zostanie nam skradziona torebka lub portfel nie musimy od razu być okradzieni z naszych środków finansowych.

Wystarczy, że przedzwonimy na infolinię naszego banku i zablokujemy kartę, wówczas złodziej na pewno nie będzie mieć dostępu do naszych funduszy, a możemy tym sposobem pomóc policji w jego schwytaniu, na przykład dzięki możliwości określenia, w którym bankomacie była próba skorzystania z zablokowanej karty. Konto bankowe zazwyczaj jest oprocentowane, dzięki czemu trzymając pieniądze w banku i cały czas nimi dysponując mamy możliwość jeszcze na nich zarobić. Nie jest to oczywiście bardzo wysoki procent, możemy otrzymać od banku za trzymanie pieniędzy na koncie osobistym jedynie symboliczną kwotę. Konto bankowe daje nam możliwość otrzymania dostępu do e-bankowości. Dzięki niej możemy mieć dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu możliwość dostępu do naszych środków finansowych. Pozwala nam to robić przelewy w dowolnym momencie oraz sprawdzić wszelkie kwestie związane z naszymi środkami finansowymi oraz wydatkami, które wydają nam się nie do końca pewne. Konto bankowe daje nam możliwość efektywnego zarządzania naszymi finansami oraz pozwala na skorzystanie z dodatkowych ofert banku, które są dostępne jedynie dla osó posiadających rachunek bankowy.

Tagi: , ,

3 komentarze do “Korzyści, jakie daje nam konto bankowe”

  1. ello napisał(a):

    Są takie konta co dają limit na dzień dobry zadłużenia?

  2. fan_tb napisał(a):

    Bardzo wątpię, bank najpierw musi zobaczyć jakie masz wpływ y na konto.

  3. Malina_09 napisał(a):

    Jedyna opcja jaka jest to przeniesienie limitu z innego banku. Wtedy masz od ręki limit w koncie. Jak zaczynasz z zerowym dorobkiem to zapomnij.

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby skomentować.