Jesteś tutaj: Home > Konta i rachunki > Wady konta bankowego

Wady konta bankowego

Konto bankowe jest wygodnym sposobem na załatwienie szeregu różnorodnych spraw. Pozwala nam zaoszczędzić czas i dzięki niemu nie musimy znosić humorów pani w okienku kasy. Możemy wymieniać przez kilka godzin korzyści jakie czerpiemy w związku otwarcie konta osobistego, to co otrzymaliśmy dzięki temu, lecz czy komukolwiek z nas przyjdą na myśl wady z tego tytułu? Chyba znajdziemy bardzo mało takich osób. Lecz zawsze występują dwie strony medalu. Czasem liczba pozytywnych cech przewyższa te negatywne, jednak nie możemy zapominać nigdy o tych negatywnych. Konto bankowe bez wątpienia posiada bardzo szeroką liczbę zalet, jednak każdy z nas musi wiedzieć i o jego wadach. Jako pierwszą do przedstawienia należy wymienić kwestię odpowiedzialności.

Jeżeli dokonują przelewu bankowego poprzez bankowość internetową pomylimy się przy wpisywaniu numeru konta bankowego to niestety my ponosimy tego konsekwencje. W przypadku realizacji transakcji w okienku bankowym, cała odpowiedzialność spoczywa na pani w okienku i to ona jest zobowiązana naprawić ten błąd. Nawet dzwoniąc na infolinię i prosząc o anulowanie transakcji nie musimy otrzymać pozytywnego skutku. Może się zdarzyć, że naprawa naszej pomyłki będzie niemożliwa do zrealizowania. Kolejną wadą konta bankowego jest limit środków jakie możemy wyciągnąć jednorazowo z bankomatu. W godzinach w których nieczynna jest placówka banku najczęściej mamy do dyspozycji jedynie bankomat. Podpisując umowę o świadczenie usług konta bankowego, najczęściej deklarowaliśmy maksymalną kwotę do której możemy wyciągać środki z naszego konta. Jeżeli okaże się, że potrzebujemy wyższej kwoty to niestety, ale będziemy musieli odczekać do następnego dnia, aby wyciągnąć resztę. Czasem może się zdarzyć, że bankomat „połknie” naszą kartę. Jesteśmy wówczas w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ nie możemy mieć nigdy pewności co jest tego przyczyną. Może to wynikać z wadliwości urządzenia do wypłacania pieniędzy, a może na przykład z działania oszustów, którzy chcą nas okraść. Musimy wówczas jak najszybciej zadzwonić do banku i poinformować o zaistniałej sytuacji. Niestety ale dopiero po określonym czasie otrzymamy zwrot z banku naszej karty.

Tagi: , ,

2 komentarze do “Wady konta bankowego”

  1. sępik napisał(a):

    Jakie konta najbardziej was denerwują?

  2. wir napisał(a):

    Takie za które trzeba płacić. Generalnie uważam że banki które pobierają opłaty za prowadzenie pójdą z torbami niedługo.

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby skomentować.